БЕСПЛАТНА МОНТАЖА И БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗ ДО 30km ОДДАЛЕЧЕНОСТ ОД НАЈБЛИСКИОТ САЛОН

Вести

БЛАГОДАРНОСТ ЗА СИМПО

Белград, октомври 2023 година.

Министерството за труд, вработување, ветерани и социјални работи на Република Србија му додели благодарница на СИМПO за општествената одговорност покажана кон борците, воените инвалиди и членовите на семејствата на загинатите борци.

СИМПО НА 59. МЕЃУНАРОДЕН САЕМ ЗА МЕБЕЛ

Белград, 6 октомври 2023 година.

Во периодот од 6 до 11 октомври 2023 година, на саемот во Белград се одржа 59. Меѓународен саем за мебел, опремување и внатрешно уредување. SIMPO премиерно ја претстави колекцијата на мебел за 2024 година, која вклучува повеќе од 60 нови модели.

На доделувањето на наградите, жирито на Белградскиот саем им додели награди на најуспешните произведувачи, излагачи и поединци во повеќе категории. SIMPO е добитник на наградата „Златен клуч“ за неговиот исклучителен придонес за квалитетот на настанот во текот на неколку децении. Првата честитка за јубилејниот 60-ти роденден што СИМПО го слави во ноември пристигна од Белградскиот саем во вид на торта.

* Кликнете на сликата за да ја видите целата галерија

ОТВОРАЊЕ САЛОН ВО ЗЛАТИБОР

Златибор, март 2023 година.

Во Златибор на адреса Рујанска бб отворен е салон на SIMPO со површина од 570 m² на две нивоа. Овде можете да се запознаете со производите од асортиманот на SIMPO секој работен ден од 9 до 20 часот, како и во сабота од 9 до 18 часот.

РЕНОВИРАН САЛОН ВО БЕЛГРАД

Белград, ноември 2022 година.

Заврши реновирањето на најстарата продавница за малопродажба на SIMPO во Белград на Булевар Kralj Aleksandar 276 („Липов лед“), со површина од 3.000 m². Во реализацијата на овој голем проект речиси целосно беа ангажирани внатрешните креативни и производствени капацитети. На три нивоа на објектот, производната програма SIMPO е претставена во нов концепт.

СИМПО НА 58. МЕЃУНАРОДЕН САЕМ ЗА МЕБЕЛ

Белград, 8 - 13 ноември 2022 година.

На Саемот во Белград од 8 до 13 ноември 2022 година се одржа 58. Меѓународен саем на мебел, опрема и внатрешно уредување. Меѓу 180 изложувачи од 20 земји, SIMPO премиерно ја претстави новата колекција на мебел под слоганот „SIMPO – За генерации кои ги остваруваат своите соништа“.

На доделувањето на наградите, што е врв на оваа манифестација, жирито на Белградскиот саем им додели награди на најуспешните продуценти, излагачи и поединци во повеќе категории. SIMPO е добитник на наградата „Златен клуч“ за двојната врата „Адел“ во категоријата „Иновативни видови мебел“.

* Кликнете на сликата за да ја видите целата галерија

НАГРАДА: ПАРТНЕР НА ХОТЕЛСКАТА ИНДУСТРИЈА - 2019 ГОДИНА

Белград, 17 декември 2019 година

Најголемите награди во хотелската индустрија на Србија, под брендот „Амбасадори на добра услуга“ за 2019 година, беа доделени на 17 декември, во организација на редакцијата на списанието „Туристички свет“, со поддршка на Министерството за трговија, туризам и телекомуникации. СИМПО доби награда во категоријата „Партнер на хотелската индустрија“.

СИМПО НА 57-ОТ МЕЃУНАРОДЕН САЕМ ЗА МЕБЕЛ

Белград, 5 ноември 2019 година

СИМПО ја претстави својата колекција за 2020 година за прв пат на својот штанд во хала 3a, на простор од 400 m². Презентирани се комплетни решенија за опремување на домот, со примена на иновативни технологии во служба на удобноста и функционалноста. Новата палета на кожи и штофови во кои може да се нарачаат производи беше вистинско освежување на овогодинешниот саем и привлече значително внимание кај купувачите.

Во работите за ентериерно уредување СИМПО е присутен на светскиот пазар повеќе од три децении и во своето портфолио има бројни деловни и станбени згради како и хотели. Поради деловните партнери кои дојдоа на саемот и преговорите за нова опрема, беа прикажани и производствените можности во оваа област, па на штандот беа изложени две хотелски соби.

* Кликнете на сликата за да ја видите целата галерија

СИМПО НА 56-ОТ МЕЃУНАРОДЕН САЕМ ЗА МЕБЕЛ

Белград, 6 ноември 2018 година

На 56-от меѓународен саем за мебел, СИМПО премиерно ја прикажа новата колекција за 2019 година. СИМПО беше награден со „Саемски клуч“ за креативно дизајнираниот саемски настап.

* Кликнете на сликата за да ја видите целата галерија

САЕМ НА СИМПО ВО СКОПЈЕ

Скопје, 19 април 2018 година

Во периодот од 19 април до 15 мај 2018 година во салоните „Аеродром“ и „Карпош“ се одржа саемот СИМПО на кој беа претставени нови модели на мебел.

СИМПО НА ТРГОВСКИОТ САЕМ ВО ПРИШТИНА

Приштина, 18 април 2018 година

На 19-от меѓународен трговски саем учествуваа вкупно 174 компании од 14 земји. 70 српски компании организирани од PKS ги претставија своите производи на штанд на Србија, а меѓу нив беше и СИМПО.

ОТВОРЕН НОВ САЛОН НА СИМПО ВО САРАЕВО

Сараево, 14 април 2018 година

На адресата Трг солидарости 4, Алипашино поле, на 600 квадратни метри изложбен простор, беше отворен 11-тиот по ред салон на СИМПО во БиХ, а вториот во Сараево.

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ВУЧИЌ ГО ПОСЕТИ СИМПО НА САЕМОТ ВО МОСТАР

Мостар, 10 април 2018 година

Претседателот на Србија, Александар Вучиќ, го посети изложбениот простор на компанијата СИМПО АД Врање на Меѓународниот трговски саем во Мостар.

На 21-от меѓународен трговски саем во Мостар, Србија учествуваше како земја партнер под слоганот „Иднината нè обединува“. Во рамките на Националниот павилјон на околу 900 квадратни метри изложбен простор се претставија речиси 70 компании од Србија. Меѓу нив е и компанијата СИМПО која ексклузивно претстави неколку нови модели од својата богата производствена програма.

Претседателот на Република Србија, Александар Вучиќ, по официјалното отворање на трговскиот саемот го посети изложбениот простор на СИМПО во друштво на претседателот на Република Српска, Милорад Додиќ и членот на Претседателството на БиХ, Драган Човиќ. Претседателот Вучиќ и гостите на штандот ги пречекаа генералниот директор Слаѓан Дисиќ и неговите колеги. За време на краткиот разговор разменија впечатоци за саемските и деловните аранжмани на СИМПО.

НАГРАДА ЗА ВЕБ-ЛОКАЦИЈАТА www.simpo.rs

Белград, февруари 2018 година

На доделувањето на годишните награди ТОП 50 за најдобри веб-локации, социјални мрежи и мобилни апликации, што традиционално го организира PC PRESS веќе 21 година по ред, беа прогласени победниците за најдобри нешта на интернет.

Локацијата www.simpo.rs беше наградена во категоријата Дом и забава. Според PC PRESS:

„Веб-локацијата на најпознатиот домашен производител на квалитетен мебел претрпе визуелни и функционални промени и прерасна во одличен мултимедијален каталог со добра навигација, уникатен визуелен идентитет и феноменални визуелни елементи кои одлично го доловуваат изгледот на секој производ. Покрај тоа, сајтот е полн со корисни информации за локациите на продажните места и промоциите“.

BEST BUY AWARD

Белград, 11 декември 2017 година

Најновото истражување Best Buy Award Serbia Home&Decoration 2017/2018, спроведено во текот на септември 2017 година на српскиот пазар, ја мери исклучиво перцепцијата на самите потрошувачи за тоа кој им нуди најголема вредност за нивните вложени пари на пазарот – бр. 1 во соодносот цена наспроти квалитет.

На прашањето: „Наведете го името на продавницата (синџир на продавници или салони) во која се продава мебел за дневна соба која според Вашето лично искуство или искуството на Вашите роднини нуди најдобар сооднос на цена и квалитет на српскиот пазар“, најголем број потрошувачи го дадоа одговорот СИМПО.

Благодарение на довербата што ја покажаа потрошувачите, СИМПО беше награден во оваа пазарна категорија.

Сертификатот можете да го погледнете ТУКА.

СИМПО НА 55-ОТ МЕЃУНАРОДЕН САЕМ ЗА МЕБЕЛ

Белград, 7 ноември 2017 година

На 55-от меѓународен саем за мебел, СИМПО премиерно ја прикажа новата колекција за 2018 година. Слаѓан Дисиќ, генерален директор на СИМПО АД, ја имаше честа да зборува на свеченото отворање на саемот што се одржа пред штандот на СИМПО.

Колекцијата 2018, која се состои од околу 70 нови модели, беше високо оценета од деловните партнери и посетителите на саемот.

ОТВОРЕН УШТЕ ЕДЕН САЛОН

Скопје, 2 ноември 2017 година

На почетокот на ноември беше отворена уште една продавница на СИМПО во главниот град на Македонија, во населбата Карпош, на површина од 600 метри квадратни, на два нивоа.

НАЈОМИЛЕН МЕБЕЛ ВО СРБИЈА ПО ИЗБОР НА ПОТРОШУВАЧИТЕ

Белград, 11 април 2017 година

Врз основа на гласовите на потрошувачите, СИМПО е добитник на наградата „Мој избор 2017“, како најомилен бренд во категоријата „Мебел“. Во вкупната конкуренција за награди имаше 627 домашни производи и брендови во 24 категории. Признанието „Мојот избор“ се организира во рамки на кампањата „Србија има квалитет“ што ја спроведува здружението „Моја Србија“, со цел да се поттикне развојот на домашното производство и да се подобри квалитетот на добрата и услугите во Србија.

НАГРАДА НА СКОПСКИ САЕМ ЗА ГАРНИТУРАТА „ЛАЗАР“

Скопје, 24 март 2017 година

На 43-от меѓународен саем за мебел и опрема за домаќинство во Скопје, СИМПО, во конкуренција на повеќе од 400 претставници од Србија, Хрватска, Грција, Италија, Босна и Херцеговина и Словенија, ја доби наградата „Мебел 2017“ за гарнитурата „Лазар“, во категоријата на модуларен мебел за дневна соба. Во првата сала на арената „Метрополис“, на изложбена површина од 312 метри квадратни, беше претставена новата колекција на СИМПО за 2017 година.

НОВ САЛОН ВО СКОПЈЕ

Скопје, 15 март 2017 година

Во присуство на бројни деловни партнери и клиенти, во Скопје, во општина Аеродром, на површина од 360 метри квадратни, СИМПО отвори салон за мебел, трет во овој град, дванаесетти во Македонија.

РЕНОВИРАН САЛОН ЗА МЕБЕЛ ВО ВРАЊЕ

Врање, 6 март 2017 година

На почетокот на март, СИМПО го отвори реновираниот салон за мебел во Врање. На површина од 1.375 квадратни метри од салонот, на два нивоа, се прикажани најновите модели со врвен квалитет и дизајн, како и препознатливи модели на СИМПО во нови материјали и дизајни.

НОВ ПРОДАЖЕН ОБЈЕКТ ВО БЕЛГРАД

Белград, 9 ноември 2016 година

На површина од 1.500 квадратни метри, во Трговскиот парк Змај, СИМПО отвори ексклузивен изложбен салон каде на модерен, ненаметлив начин е прикажана речиси целата производна палета на СИМПО, при што сите модели дојдоа до својот полн израз. На отворањето на салонот присуствуваа бројни гости. Објектот свечено го отвори Драган Стевановиќ, државен секретар во Министерството за економија.

УЧЕСТВО НА 54-ОТ МЕЃУНАРОДЕН САЕМ ЗА МЕБЕЛ ВО БЕЛГРАД

Белград, 8 ноември 2016 година

На 54-от меѓународен саем за мебел, опрема и внатрешна декорација во Белград, СИМПО ги изложи новите модели на мебел од колекцијата 2017 година. Изложбениот штанд на СИМПО привлече големо внимание кај посетителите. На првиот саемски ден беа склучени важни договори за продажба на мебел.

НОВ ПРОДАЖЕН ОБЈЕКТ ВО КРАЉЕВО

Краљево, 1 септември 2016 година

На површина од 1.200 квадратни метри, СИМПО отвори продажен објект во Краљево, каде што клиентите можат да најдат комплети од кожа и штоф, дневни соби, трпезарии, спални и детски соби, душеци и други производи од нашата палета на производи.

НАГРАДА „ЗЛАТНА ЕРА“ ЗА ГАРНИТУРАТА „MARGO“

Скопје, 27 март 2016 година

Во категоријата Мебел за дневна соба – тапациран мебел, на Меѓународниот саем за мебел во Скопје „Мебел 2016“, СИМПО ја доби наградата „Златна ера“ за гарнитурата „Margo“. Во Скопје беше претставена нова колекција со повеќе од 45 модели кои претставуваат совршен спој на дизајн, функционалност и естетика.

ВРАЌАЊЕ НА САЕМОТ НА МЕБЕЛ ВО БЕЛГРАД

Белград, 10 ноември 2015 година

По 27 години, СИМПО се врати на саемот за мебел презентирајќи ја колекцијата 2016, инспирирана од супериорен квалитет и дизајн. На штандот на СИМПО, министерот за економија Жељко Сертиќ го прогласи за отворен 53-от меѓународниот саем за мебел. На СИМПО му беше доделена Специјална награда за визуелно дизајниран и функционално опремен изложбен простор.

СИМПО ДОБИТНИК НА НАГРАДАТА „МОЈ ИЗБОР 2015“.

Белград, 31 март 2015 година

Во организација на здружението „Моја Србија“ и Стопанската комора на Белград, во салата на Градското собрание, по петти пат беа доделени наградите „Мој избор“ за најдобри домашни производи и брендови според мислењето на потрошувачите. СИМПО е добитник на наградата во категоријата „Мебел“, бидејќи според мислењето на потрошувачите е избран за најомилен бренд за мебел во Србија.

НАГРАДАТА „ЗЛАТНА ЕРА“ НА САЕМОТ ЗА МЕБЕЛ „МЕБЕЛ 2015“

Скопје, 26 март 2015 година

На Меѓународниот саем за мебел „Мебел 2015“ во Скопје, СИМПО ја доби највисоката саемска награда „Златна ера“. Во категоријата „Мебел за дневна соба“ наградата ја доби новата програма „Y“. Според мислењето на жирито на Саемот за мебел, оваа програма се издвојуваше од останатите по начинот на изработка, квалитетот и дизајнот.

СИМПО Е ВО МНОЗИНСКА СОПСТВЕНОСТ НА ДРЖАВАТА

Врање, 31 октомври 2014 година

Од 31 октомври 2014 година, СИМПО е во мнозинска сопственост на државата.