БЕСПЛАТНА МОНТАЖА И БЕСПЛАТЕН ПРЕВОЗ ДО 30km ОДДАЛЕЧЕНОСТ ОД НАЈБЛИСКИОТ САЛОН

Дневна соба

Дневната соба е централна просторија во Вашиот дом. Совршена е за опуштање после напорниот работен ден, идеална за семејни собири и дружење со пријателите. Затоа, сосема е разбирливо што сакате да изгледа совршено.

СИМПО ќе Ви помогне да ги претворите Вашите идеи за внатрешен дизајн во реалност. Замислете ја Вашата идеална дневна соба и погледнете ја понудата за мебел СИМПО. Сигурни сме дека во нашата понуда ќе најдете сè што е потребно од мебел за дневната соба.

Доколку дневната соба е доволно голема, имате повеќе можности за комбинирање. Изберете модерна аголна гарнитура или модуларна гарнитура (ТДФ) кој е комбинација на тросед, двосед и фотелја. Во зависност од тоа дали гарнитурата ќе се користи само за седење или спиење, можете да изберете помеѓу модели со или без механизам.

Доколку просторот што го опремувате е помал и сте љубители на минималистички дизајн, изберете кауч или клик-клак лежај кој ќе има двојна функција, за седење и спиење. Модерна фотелја или табуретка совршено ќе го надополни секое парче тапациран мебел.

Ниту една дневна соба не е комплетна без клуб маса. Таа претставува практично, но и украсно парче мебел. Изработени се во различни форми, материјали, текстури и бои, затоа од нашиот асортиман изберете ја онаа која најмногу Ви се допаѓа и која најмногу ќе се вклопи со остатокот од мебелот.

Парчињата мебел како витрините, полиците, огледалата, комодите и ТВ-комодите од нашата понуда одлично ќе ги надополнат гарнитурите и фотелјите. Секое од овие парчиња мебел се карактеризира со атрактивен изглед и практичност. Ви нудиме комплетни решенија за опремување на дневни соби кои најчесто ги содржат сите овие елементи според програмите. Застапени се различни стилови, материјали и бои. Секој елемент можете да го купите одделно или да комбинирате неколку од нив според Вашата желба.